Life is change, keep smile! I'm not carnivore you can too Golden Rose Longstay Support faith perseverance fight Give or get?

12/07/2016

CYPR 2016Czekałam na ten wyjazd półtora miesiąca... Przygotowania w szkole, czyli dodatkowe zajęcia trwały przez miesiąc, przygotowywania w domu, czyli zorgowanie (nie, nie jestem Poznanianką) wszystkich potrzebnych rzeczy do zabrania trwały nieco krócej, jednak równie intensywnie, żeby nie powiedzieć, że bardziej.W dzień wylotu byłam tak podekscytowana że już dobrą godzinę przed wyjazdem na miejsce spotkania byłam gotowa do drogi! No ale halo! Kto by nie był?! Jednak kiedy wsiadłam do busa, a przede mną były tylko kilometry, które z każdym jednym do przodu przybliżały mnie do przepięknej wyspy, cudownej przygody, a z drugiej strony oddalały mnie od rodziny, mojego domu, miejsc i osób które znałam doskonale pozostawiając mnie tak na dwa tygodnie, wśród osób, które były mi w większości znane tylko z widzenia, wtedy też poczułam małe zawahanie, że może jednak to był zły pomysł?Jednak... nie było odwrotu. Kiedy dotarliśmy na lotnisko moje nastawienie zmieniło się o 360 stopni, powiedziałam sobie: nie możesz wiecznie liczyć na czyjąś odpowiedzialność za ciebie!. Wtedy zrozumiałam, że to będą naprawdę cudowne dwa tygodnie, pozwolą mi odkryć swoje inne oblicze.


Kolejny etap paniki jednak się zbliżał i dopadł mnie przy odprawie, myślałam: a jeśli czegoś nie będę mogła wnieść w podręcznym? a jeśli bagaż trafi do innego samolotu i zginie? a co jeśli się okaże, że mój bagaż jest za duży? lub kiedy przy przychodzeniu przez bramki coś będzie nie tak?Pomimo mnóstwa moich obaw wszystko poszło gładko, szybko i sprawnie. pozostawała kwestia dotarcia do samolotu a później na swoje miejsce brnąc przez kilka bramek.. Niesamowite uczucie widzieć mnóstwo ludzi, każdy zajęty tym by czegoś nie zgubić, przejść odprawę, zabrać bagaż podręczny i trafić do samolotu na czas! Każdy zabiegany, bez reszty zatracony w troskach obecnej chwili. Wszyscy pospiesznym krokiem szukali swojego miejsca, jedni spali na kanapach, drudzy czytali książki siedząc na podłodze, a jeszcze inni siedzieli z rękoma skrzyżowanymi na piersiach, wyciągniętą nogą i zwieszoną bezwładnie głową na ostatku sił, czekając nie wiadomo jak długo. Wydawać się mogło że cala doba zlewa się tutaj w jeden nieustający dzień.Po trzech godzinach jazdy busem, dwóch godzinach odprawy i czekania na samolot, kolejnych trzech godzinach lotu i wreszcie ostatniej półtoragodzinnej jeździe wraz z odebraniem bagażu dotarliśmy do Protaras! Szliśmy spać o 1 czy 2 w nocy czasu polskiego, tam jednak jedna godzina do przodu, byliśmy wykończeni ale prze szczęśliwi, w czasie jazdy do hotelu autobus był tak gwarny jakbyśmy mieli tyle sił co rano! 


Kiedy wstaliśmy o godzinie 9 (czyli 8 w Polsce), na śniadanie, byłam tak rześka jakbym przespała calutką noc, kiedy tylko odsłoniłam okno moim oczom ukazało się przepiękne morze! Od razu się ubrałyśmy i zeszłyśmy obejrzeć nasz hotel. Wszyscy odsypiali podróż a my z szerokimi uśmiechami na twarzy stałyśmy przy basenie wśród palm, winorośli, drzewek oliwkowych i pomarańczowych z plątającą się dziesiątką prześlicznych kotów wokół nóg! A przede wszystkim w krótkich spodenkach! To było uczucie jakiego nie da się opisać słowami! Wszystko co wyobrażałam sobie oglądając zdjęcia w internecie było zaledwie małymi wyobrażeniami, wszystko co zobaczyłam prześcignęło je w jednej chwili.Hotel, cudowny! Okolica jeszcze bardziej zachwycająca, ale też rzeczą która mnie urzekła a nie mogę pominąć, ze względy na to, że ją bardzo lubię była architektura, nieco zbliżona  do Greckiej, która jest moją ulubioną ale nadal inna, po prostu piękna.3 komentarze:

  1. Budynki wyglądają naprawdę ślicznie. Na pierwszy rzut oka rzeczywiście przypominają ten grecki styl <3

    OdpowiedzUsuń
  2. przepiękne zdjęcia, Cypr jest magiczny. :) fajnie, że jednak się zdecydowałaś. ;) ja kiedyś na żagle na Mazury pojechałam totalnie nie znając nikogo i było równie cudownie. :)
    pozdrawiam serdecznie.
    http://poprostumadusia.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń